Aktorzy

Daniel Peszko

gitarzysta

Spektakle

Życiorys artystyczny

Daniel Peszko – 25 letni gitarzysta z Krosna. Absolwent Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Krośnie oraz studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym  Fryderyka Chopina z siedzibą w Warszawie, w klasie gitary klasycznej prof. Ryszarda Bałauszko.

Daniel ma na swoim koncie liczne występy sceniczne, nagrania studyjne i sukcesy na konkursach gitarowych jako solista, oraz jako akompaniator na konkursach wokalnych.  

W ramach programu Erasmus+ studiował także w Consevatorio di Musica „Licinio Refice” we Frosinone we Włoszech w klasie gitary klasycznej Maestro Eugenio Becherucci. 

Oprócz wykonywania utworów klasycznych zajmuje się aranżacją i wszechstronnym podejściem do gry na gitarze – nie tylko klasycznej, ale i akustycznej, elektrycznej oraz ukulele. W swoich aranżacjach czerpie inspirację z muzyki klasycznej, latynoamerykańskiej, jak i z bluesa czy soul’u. Bardzo ceni sobie jakość i barwę brzmienia instrumentów akustycznych, lecz chętnie sięga także po gitarę elektryczną. Jest otwarty na łączenie swoich gitarowych brzmień z elektroniką na co dowodem jest zbliżająca się płyta polskiej artystki Justyny Jary, w której nagraniach brał udział w ostatnim czasie.

Na codzień poza ćwiczeniem na gitarze, dużo słucha muzyki, sukcesywnie kompletuje sprzęt do swojego domowego studia nagrań i uczy się technik realizatorskich.

Uczy gry na gitarze i ukulele oraz hobbystycznie maluje obrazy.