Wernisaż

Katarzyna Kwarecka
Autor

Katarzyna Kwarecka

Teatr kobiecych emocji

O spektaklu

Wachlarz i amplitudy kobiecych emocji są tak bogate i różnorodne, że nie da się ich zamknąć tylko w słowach. Obraz może wyrażać milion słów i inspirować bezkońca.
„Teatr kobiecych emocji” to tytuł nieprzypadkowy.

Tu sztuka może być inspiracją i zaproszeniem do spotkania ze światem abstrakcji, wyrażonym w barwach i kształtach, które oddziałują na odbiorcę w zależności od jego otwartości na spotkanie z emocjami artystki przelanymi na płótno.
Twórczość Katarzyny Kwareckiej jest nierozerwalnie związana z kobiecością, która domaga się ekspresji. Bogactwo barw i form układających się często niczym chmury rozpędzone na niebie, czyni te obrazy wiecznie żywymi. Artystka pokazuje pełną gamę kobiecych emocji, od zachwytu i radości do smutku oraz refleksji nad samotnością. Jej malarstwo pokazuje drogę ku dojrzałości i harmonii wewnętrznej.
Większość obrazów nie posiada tytułów, stanowią otwartą przestrzeń do interpretacji. Te nieliczne, które są zatytułowane, powstawały ze ściśle określoną intencją. Są one przedstawieniem konkretnej przestrzeni widzianej oczami kobiety, ilustracją słowa miłość czy pytaniem o to co ukryte jest w podświadomości, a czego nie da się zwerbalizować, co ulotne i mgliste.

Kim jest Katarzyna Kwarecka

Od osiemnastu lat maluje obrazy. Swój pierwszy obraz namalowała podróżując po Kalifornii.
Jest prekursorem medycyny estetycznej w Polsce. Absolwentka Warszawskiej Akademii Medycznej, specjalista Medycyny Anti~Aging. Od wielu lat zajmuje się edukacja lekarzy w tej dziedzinie w Polsce i za granicą. Prowadzi Klinikę Kwarecka, na terenie której znajduje się galeria jej obrazów.

 

Zdjęcia spektaklu

NAJBLIŻSZY WERNISAŻ